Cinler Alemi

Cinler Alemi

Sizin de bildiğiniz gibi insanların alemi bu dünyadır ve arz bu konuda insanlara hizmet için tasarlanmış bir mekandır. Bununla beraber pek çok farklı alem ile teğet bir noktada olabiliriz. Bizim bildiğimiz alemlerden biri de cinler alemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Çoğu zaman tamamen farklı alemler olsak bile, bir şekilde nüfuz etme noktasında kimi zaman bazı sürprizler yaşanmaktadır. Özellikle gizli ilim ve kabiliyet ile birlikte cinleri etkisi altına alan insanlar olduğu bilinmektedir. İşte bu gibi durumlarda cinleri kullanmak suretiyle bu alemde bir takım maddi sonuçlar ortaya çıkabilmektedir.

Geçmişte Süleyman Peygamber’in yanında bulunan bir cinin yapmış olduğu hareket gerçekten ayetle sabittir ve çok ilgi çekicidir. Belkıs tahtını hemen adeta ışınlayan cin bu konuda cinlerin kabiliyetini göstermek için iyi bir fırsat ve yorum ortaya koymaktadır. Dumansız ateşten yaratılmış olduğu tahmin edilen cinler, insanlara göre çok daha hızlı hareket etme kabiliyetine sahiptir. Bununla beraber inanç ve ilim yönünden insanların bir adım önde olduğunu söyleyebiliriz. İşte bu yüzden değişik niteliklere sahip olan cinleri kontrolünde tutan insanların, bunu farklı amaçlar için kullandığını biliyoruz. Özellikle iyi niyetle birlikte burada atılan adımların, hem insanlar alemi için hem de cinler alemi için iyi bir sonuç ortaya koyduğunu söyleyebiliriz.

Gerçekten muallak bir konu olmakla beraber yaşanan deneyim ve tecrübeler cinler alemi hakkında bize fikir vermektedir. Esasında her alem kendinden sorumludur ve alemde bulunan canlılar kendi işine bakmak durumunda olmalıdır. Bunun yanı sıra cinleri kontrol eden bir zümre olduğu gibi, özellikle kabiliyet konusunda cinleri etkisi altına alan hocalar, bu konuda gerçekten insanları şaşırtacak sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir. Her ne kadar insanların etkisinde kalsalar da cinler çok kabiliyetli canlılar olarak bilinmektedir.

Çare Bu Yazıda Olabilir!  Papaz Büyüsü Nasıl Bozulur

Hızlı ve değişik özelliklere sahip olan bu olağanüstü canlılar, Allah’ın adeta bir yaratma sanatının karşılığı ve delil olarak dikkat çekmektedir. Aynı insanlar gibi inançlı ve inançsız cinler olduğunu biliyoruz. Bununla beraber Müslüman inancı taşıyan cinlerin, özellikle insanlara zarar verme noktasında imtina ettikleri yine bilinmektedir. Bunun yerine daha faydalı ilimler noktasında bu cinler kullanılmaktadır. İşte her türlü değişik açıdan değerlendirme yaptığınızda karşınıza gerçekten ilginç sonuçlar çıkmaktadır. Son derece enteresan bir yapıya sahip olan cinler alemi ve bu aleme hükmeden insanların, gerçekten önemli bir kabiliyete sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Hem zaman hem de mekan olarak tamamen farklı bir alemde neler olduğunu kestirmek güç. Bununla beraber gizli ilim sahibi olan insanların bu konuda önemli bir kabiliyete sahip olduğunu görebiliriz. Cinler alemi ile irtibat kuran ve burada bulunan canlılara etkisi altına alan insanların gerçekten çok önemli bir kabiliyete sahip olduğunu itiraf etmek gerek. Özellikle gizli ilim sahibi olmak suretiyle bu farklı mekanı kontrol altında tutan insanların, şaşırtıcı ve korkutucu bir etkiye sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir